3d

Druk 3D

Zastanawiasz się, co możemy dla Ciebie zrobić dzięki nowoczesnej technologii druku 3D? Już odpowiadamy. Sprawimy, że twoje pomysły się urzeczywistnią!

Jeśli więc masz prototyp, rysunek lub po prostu pomysł na jakiś przedmiot i chciałbyś zobaczyć, jak by wyglądały w rzeczywistości, po zrealizowaniu - druk przestrzenny jest najtańszym i najszybszym sposobem na to, abyś już wkrótce mógł trzymać gotowy produkt w swoich rękach.

Na czym polega drukowanie przestrzenne?

Drukowanie 3D, zwane też drukowaniem przestrzennym, to technologia polegająca na wytwarzaniu fizycznego obiektu poprzez nanoszenie kolejnych warstw materiału. Metoda ta staje się coraz bardziej powszechna, dzięki czemu wiele firm oferuje usługi związane z drukiem 3D nie tylko przedsiębiorstwom, ale również klientom indywidualnym. Do wykonania przestrzennego wydruku niezbędny jest trójwymiarowy model komputerowy, program do obróbki modelu, drukarka 3D oraz materiał do druku (plastikowa żyłka, żywica bądź proszek).

Posiadając wydruk 3D swojego produktu możesz go udoskonalić oraz upewnić się, że wygląda i działa dokładnie tak, jak chciałeś. Wszystkie potrzebne zmiany wprowadzisz łatwo i tanio, unikając kosztownych i skomplikowanych przeróbek, gdy obiekt jest już zrobiony. Technologia ta pomaga nam w produkcji akcesoriów do zniczy oraz innych oferowanych wyrobów z tworzyw sztucznych.

Wydruki 3D doskonale sprawdzą się również w produkcji małoseryjnej. Większość produktów może być bowiem wydrukowana łatwo i stosunkowo niewielkim kosztem. Są one też wystarczająco silne, aby pełnić rolę części do różnorodnych przedmiotów.

Jak zrobić projekt do drukarki 3D?

Aby wydrukować coś w drukarce 3D potrzebujesz cyfrowego modelu obiektu, którzy chcesz stworzyć. Można go zaprojektować w specjalnie przeznaczonych do tego programach modelujących w 3D. Możesz również wspomóc się skanerem 3D, który zeskanuje wybrany przedmiot, by potem drukarka mogła go wydrukować jako trójwymiarowy obiekt. Projekt zawarty w pliku cyfrowym dzieli przedmiot na warstwy i szczegółowo opisując wymiary każdej z nich instruuje drukarkę, jak „budować” przedmiot 3D.

Aby wykonać wydruk 3D u nas, musisz wykonać projekt według poniższych wytycznych:

  • najlepiej jeśli twoje produkty są narysowane w programie CAD i zapisane w kompatybilnym formacie (np. stl lub obj)
  • pliki stl możesz stworzyć w większości programów typu CAD. Polecamy także rewelacyjne, darmowe programy, takie jak Sketchup, FreeCAD lub DRAFTSIGHT.
  • szeroki wybór gotowych do druku projektów znajdziesz w Internecie – niektóre z nich darmowe inne płatne. Polecamy: www.thingiverse.com. Możesz na przykład wydrukować swój własny pokrowiec na iPhone’a!

Możemy także narysować Twój produkt dla Ciebie!

Prześlij nam swoje pliki:

  • Format: .obj .stl .thing
  • Maksymalna ilość plików: 5 plików
  • Maksymalna waga pliku: 5 MB

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług! W razie pytań odnośnie oferty prosimy o kontakt, nasi eksperci chętnie rozwieją wszystkie wątpliwości związane z technologią druku 3D, przejrzą projekt lub pliki CAD i doradzą, jak najlepiej wydrukować Twój produkt.